+420 607 607 678 |
info@finemgroup.cz
Zem. usedlosti, pozemky
2 290 000 Kč
měsíční poplatky: 3 000,- Kč
Prodej
Benešov nad Černou, obec Valtéřov
Vlastvnictví
Osobní
Užitná plocha
150m²
Konstrukce
Zděná
Sklep
Ano
Energ. třída
Žádná
Garáž
Ne
Podlaží
Stav objektu
Dobrý
Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme prodej velké zemědělské usedlosti čtvercového půdorysu v obci Valtéřov, 2 km od Benešova nad Černou na úpatí Novohradských hor. Zastavěná plocha celé usedlosti je 998 m2. K nemovitosti náleží rozsáhlé pozemky o celkové výměře 7 666 m2, které se nachází okolo celé usedlosti.
Usedlost s kamennými základy z roku 1890 se skládá ze dvou samostatných domů o dispozici 3+1 a 2+1, každý se samostatným vstupem, dále uzavřeným dvorem, studeným skladem, původními maštalemi pro koně a velkou stodolou ( cca 20 x 8 m). Velká vjezdová vrata do objektu pro oba domy.
Dům o dispozici 2+1 – zde od roku 1986 probíhala průběžná rekonstrukce. Pod domem sklep cca 20 m2. Obytná plocha 85 m2 nabízí malé vstupní zádveří, chodbu, ve které je vestavěná prostorná udírna, dále je vstup do kuchyně, která je vybavena kamny na tuhá paliva a funkční pecí. Z kuchyně dále vstupujeme do obývacího pokoje a dalším vstupem do ložnice. Zavedena voda z vlastní studny. V tomto domě není koupelna, WC suché na dvoře. Půdní prostor nabízí vybudování 2 velkých pokojů. Dům je ve velice udržovaném stavu, po drobné rekonstrukci – vybudování koupelny a WC možný k trvalému bydlení.
Dům o dispozici 3+1 – určen k celkové rekonstrukci, nyní není obyvatelný. Samostatný vstup je přes klenuté zádveří, následuje předsíň, ze které jsou jednotlivé vstupy do obytných místností – kuchyně, obývák, ložnice, dětský pokoj, dále do samostatné koupelny s WC, komory-dílny. Žebříkové schody na půdu, která nabízí další velký volný prostor pro vestavbu dalších místností v podkroví.
Technické parametry : elektřina 230/400V, voda vlastní-studna s rozvodem do domu, kanalizace není, splaškové vody jsou svedeny do jímky na vyvážení, plyn není. Topení řešeno kamny na tuhá paliva v každé místnosti. Nízké náklady na bydlení.
Příjezd k nemovitosti je z místní nezpevněné komunikace.
Přilehlé pozemky mohou být využity pro chov koní, ovcí nebo koz.
Nemovitost se nachází v klidné lokalitě v okrajové části obce.
Veškerá občanská vybavenost se nachází v obci Benešov nad Černou, vzdálené 2 km nebo v Kaplici, vzdálené 10 km.
Doporučujeme pro mladou rodinu se vztahem k přírodě, chovu koní nebo pro velkou rodinu dvou generací. Po rekonstrukci možnost využití jednoho domu k podnikání – ubytování pro turisty.
Na nemovitosti neváznou žádné finanční závazky, k dispozici ihned.
Zajistíme veškerý realitní a právní servis včetně výhodného financování.

sdílejte nemovitost
Věra Kalinová
realitní makléř
+420 734 338 245
vera.kalinova@finemgroup.cz
Jihočeský Kraj


Potřebujete pomoci s financováním nemovitosti?

Kontaktujte nás a informujte se o možnostech financování.