+420 607 607 678 |
info@finemgroup.cz
BD, 8 bytů, + BD, 3 byty, Č.B.
13 700 000 Kč
měsíční poplatky: 40 000,- Kč
Prodej
Nová ul., České Budějovice
Vlastvnictví
Osobní
Užitná plocha
400m²
Konstrukce
Zděná
Sklep
Ano
Energ. třída
D
Garáž
Ne
Podlaží
1. (2.N.P.)
Stav objektu
Dobrý
Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme prodej dvou dvoupodlažních bytových domů na jednom pozemku v historické části města České Budějovice. Celková plocha pozemku je 524 m2. Velký BD je celý podsklepen.
Prostory velkého bytového domu nabízí po stavebních úpravách 7 bytových jednotek o dispozici 2+kk a stávající 1 bytová jednotka o dispozici 1+1.
Bytový dům je určen dle LV jako objekt k bydlení. Dům byl využíván k pronájmům kancelářských prostor, nyní bez nájemníků.
Pronajat pouze malý byt o dispozici 1+1 ve 2. N.P. ( 1. patro ) domu.
Velký BD - dispozice domu :
a) P.P – sklepní prostory
Sklepní prostory jsou po celé délce domu, které jsou členěny na prostorné otevřené sklepní kóje pro byty. Sklepy jsou suché a vyklizené. Prostory jsou využívány jako technické zázemí domu – je zde velká kotelna, kde jsou 3 plynové kotle ( v 11/2019 po revizi ), které zajišťují vytápění celého objektu a dalšího přilehlého malého bytového domu, který se nachází ve vnitrobloku pozemku. Dále je zde umístěn plynový kotel k ohřevu vody. Ve sklepním prostoru je dále zřízen malý prostor pro „parkování“ jízdních kol se vstupem přímo z ulice.
b) 1.N.P. - přízemí
Celková plocha je cca 200 m2 ( 160 m2 + 40 m2 společné prostory ). Prostory po stavebních úpravách nabízí 4 bytové jednotky o dispozici 2+kk. Ze společných prostor chodby je vstup na samostatné WC a dále vstup do suterénu domu.
Vpravo od vstupních dveří domu se nachází propojené prostory o celkové výměře 80 m2 ( 2x 40 m2 – vždy 2 na sebe navazující místnosti ), které jsou orientovány polovinou do ulice a polovinou do vnitrobloku. Tyto prostory nabízí 4 průchozí místnosti se dvěma samostatnými vstupy z hlavní chodby. Prostory jsou propojeny společnou kuchyňkou. Sociální zařízení s 2x WC a umyvadlem pro tyto prostory je k dispozici v mezipatře domu.
Vlevo od vstupních dveří domu jsou také průchozí prostory o celkové výměře cca 80 m2, také se dvěma samostatnými vstupy z hlavní chodby. První dvě průchozí místnosti jsou orientovány do ulice, mají vlastní kuchyňskou linku. Druhé dvě průchozí místnosti jsou orientovány do vnitrobloku, mají také vlastní kuchyňskou linku. Mezi těmito prostory je nové společné sociální zařízení – koupelna s 1x WC, umyvadlem a sprchovým koutem.
c) 2. N.P. - patro
Prostor celého tohoto patra nabízí 5 velkých průchozích místností v celé délce patra orientovaného do ulice a dále další 2 průchozí místnosti s novou malou kuchyňkou orientované do vnitrobloku o celkové výměře cca 130 m2. Po stavebních úpravách zde mohou vzniknout 3 bytové jednotky o dispozici 2+kk. Sociální zařízení je nyní k dispozici v mezipatře domu.
Dalším prostorem patra je jedna bytová jednotka 1+1 o výměře cca 30 m2, kde jsou k dispozici 2 malé místnosti, kuchyňská linka + nová koupelna s WC, umyvadlem a rohovou vanou. Tento byt je pronajat.
Bytový dům dále nabízí půdní prostor nad celou plochou domu. Výška do štítu krovu je 4,8 m. Celková plocha je cca 200 m2. Po rekonstrukci zde mohou vzniknout nové dva až tři byty. Půdní prostory jsou suché.

Malý bytový dům
K velkému bytovému domu náleží ve vnitrobloku objektu další malý patrový bytový dům, který je součástí celkové plochy pozemku. Zde jsou k dispozici 3 malé bytové jednotky o dispozici 1+1 s příslušenstvím + obytný pokoj + WC v malé chodbě.
V roce 2016 byla na tomto objektu realizována výměna nové střechy.
Celý tento dům ( mimo střechy ) je určen k rekonstrukci.
Bytové jednotky jsou v současné době pronajaty.
Tento bytový dům dále nabízí suchý půdní prostor nad celou plochou domu.
Vytápění domu je řešeno z kotelny velkého bytového domu.
Technické parametry : elektřina 230/400V, voda, plyn, kanalizace městská, ohřev vody plynový kotel, topení plynové ( 3 kotle ), internet, pevná linka – zavedena. Parkování přímo před domem, MHD v dosahu.
Objekt velkého bytového domu je v udržovaném provozuschopném stavu.
Doporučujeme jako investici k pronájmům jednotlivých bytových jednotek.
Veškerá občanská vybavenost přímo v centru města, vše v dosahu cca 5-10 minut chůze, MŠ, ZŠ ve vedlejší ulici. MHD v dosahu. Na domě neváznou žádné finanční závazky, k dispozici po dohodě.
Celková kupní cena je za pozemek, velký bytový dům + malý bytový dům ve vnitrobloku.

Věra Kalinová
realitní makléř
+420 734 338 245
vera.kalinova@finemgroup.cz
Jihočeský Kraj


Potřebujete pomoci s financováním nemovitosti?

Kontaktujte nás a informujte se o možnostech financování.